Obawą, czasami słuszną, naszych klientów jest to, że sprzęt ciężki na ich działce będzie oznaczał duże szkody. Zdegradowany trawnik, uszkodzone rabaty, zapadnięta powierzchnia tarasu, zarysowania na elewacji czy ogrodzeniu – to tylko niektóre ze zniszczeń, jakie może zostawić po sobie duża koparka czy pełnowymiarowy żuraw. Czy da się ich uniknąć? Okazuje się, że tak – angażując do prac remontowych mini żurawia. Zobacz, dlaczego jest maszyną polecaną do pracy nie tylko na placach budów, ale też w istniejących ogrodach.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?

Jaka maszyna do prac na zadbanej działce? 

Zdarza się, że prace transportowe, montażowe i demontażowe trzeba przeprowadzić na zagospodarowanej, estetycznie wykończonej działce. Co wtedy? Czy trawnik, który był pielęgnowany miesiącami jest skazany na zniszczenie przez ciężkie koła lub gąsienice pojazdów? Na szczęście nie, o ile zdecydujesz się przeprowadzić pracę lżejszą maszyną, taką jak mini żuraw. Co sprawia, że jest on najlepszym wyborem do takich miejsc? Przede wszystkim:

  • wyposażenie w gąsienice, dzięki którym ciężar pojazdu rozkłada się równomiernie, a nie obciąża gruntu punktowo,
  • kompaktowy rozmiar, pozwalający maszynie przejeżdżać przez światło drzwi i przedostawać się do miejsc trudno dostępnych – wąskich, o ograniczonym metrażu, leżących blisko ogrodzenia,
  • długie ramię – chociaż sam mini żuraw jest niewielki, to pozytywnie zaskakują jego parametry. Np. kompaktowy żuraw gąsienicowy Hoeflon C10 ma maksymalną moc udźwigu równą 4 tony, która na wysokości 21 metrów nad ziemią wynosi 750 kg. Łamane ramię typu JiB czyni z  maszyny pojazd pożądany w każdym miejscu, gdzie prowadzone są prace montażowe.

Jak widzisz, chociaż mini żuraw z założenia jest urządzeniem kompaktowym, to w wielu sytuacjach wystarczającym do przeprowadzenia prac. Szczególnie, jeśli chodzi o montaż dużych przeszkleń czy demontaż ciężkich elementów, do których można dojechać wyłącznie przez wypielęgnowany trawnik.

Mini żurawie  także do prac ogrodniczych

Wspomniana już wszechstronność mini żurawi sprawia, że z powodzeniem zaangażujesz je do prac nie tylko na zewnątrz, czy wewnątrz budynków, ale też innych zadań. Jeśli planujesz wystrój ogrodu, wyposażenie tarasu i wykończenie tarasu albo nawet chcesz przewieźć ciężkie gnejsy na skalniak i rośliny (krzewy, drzewka) rozważ właśnie mini żurawia. Pomoże on zarówno podczas podnoszenia, jak również transportowania na krótkich dystansach i wreszcie bezpiecznego rozładowywania.