Site icon Dzwigamy.com | Wynajem dziwgów, przyssawek, samochodów z HDS

Mini żuraw nie tylko na budowę. Ta maszyna poradzi sobie również na zadbanej działce

Mini żuraw nie tylko na budowę. Ta maszyna poradzi sobie również na zadbanej działce

Obawą, czasami słuszną, naszych klientów jest to, że sprzęt ciężki na ich działce będzie oznaczał duże szkody. Zdegradowany trawnik, uszkodzone rabaty, zapadnięta powierzchnia tarasu, zarysowania na elewacji czy ogrodzeniu – to tylko niektóre ze zniszczeń, jakie może zostawić po sobie duża koparka czy pełnowymiarowy żuraw. Czy da się ich uniknąć? Okazuje się, że tak – angażując do prac remontowych mini żurawia. Zobacz, dlaczego jest maszyną polecaną do pracy nie tylko na placach budów, ale też w istniejących ogrodach.

Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?

Jaka maszyna do prac na zadbanej działce? 

Zdarza się, że prace transportowe, montażowe i demontażowe trzeba przeprowadzić na zagospodarowanej, estetycznie wykończonej działce. Co wtedy? Czy trawnik, który był pielęgnowany miesiącami jest skazany na zniszczenie przez ciężkie koła lub gąsienice pojazdów? Na szczęście nie, o ile zdecydujesz się przeprowadzić pracę lżejszą maszyną, taką jak mini żuraw. Co sprawia, że jest on najlepszym wyborem do takich miejsc? Przede wszystkim:

  • wyposażenie w gąsienice, dzięki którym ciężar pojazdu rozkłada się równomiernie, a nie obciąża gruntu punktowo,
  • kompaktowy rozmiar, pozwalający maszynie przejeżdżać przez światło drzwi i przedostawać się do miejsc trudno dostępnych – wąskich, o ograniczonym metrażu, leżących blisko ogrodzenia,
  • długie ramię – chociaż sam mini żuraw jest niewielki, to pozytywnie zaskakują jego parametry. Np. kompaktowy żuraw gąsienicowy Hoeflon C10 ma maksymalną moc udźwigu równą 4 tony, która na wysokości 21 metrów nad ziemią wynosi 750 kg. Łamane ramię typu JiB czyni z  maszyny pojazd pożądany w każdym miejscu, gdzie prowadzone są prace montażowe.

Jak widzisz, chociaż mini żuraw z założenia jest urządzeniem kompaktowym, to w wielu sytuacjach wystarczającym do przeprowadzenia prac. Szczególnie, jeśli chodzi o montaż dużych przeszkleń czy demontaż ciężkich elementów, do których można dojechać wyłącznie przez wypielęgnowany trawnik.

Mini żurawie  także do prac ogrodniczych

Wspomniana już wszechstronność mini żurawi sprawia, że z powodzeniem zaangażujesz je do prac nie tylko na zewnątrz, czy wewnątrz budynków, ale też innych zadań. Jeśli planujesz wystrój ogrodu, wyposażenie tarasu i wykończenie tarasu albo nawet chcesz przewieźć ciężkie gnejsy na skalniak i rośliny (krzewy, drzewka) rozważ właśnie mini żurawia. Pomoże on zarówno podczas podnoszenia, jak również transportowania na krótkich dystansach i wreszcie bezpiecznego rozładowywania.

Exit mobile version