Wynajem mini żurawi

Miniżuraw gąsienicowy HOEFLON C10

udźwig do 750 kg na 21 m

HOEFLON C10

zobacz więcej

Miniżuraw gąsienicowy HOEFLON

udźwig do 601 kg

HOEFLON C6

zobacz więcej

Miniżuraw gąsienicowy BG LIFT

udźwig do 1250 kg

BG LIFT M250

Miniżuraw gąsienicowy BG LIFT

zobacz więcej

Obecnie minimalistyczne oraz fizycznie zmniejszone wersje maszyn budowlanych są coraz częściej wykorzystywane podczas prac na wysokości. Przykładem urządzenia, które sprawdzi się w przypadku trudno dostępnych miejsc oraz ciasnych przestrzeni jest mini żuraw. Kiedy warto z niego skorzystać? Gdzie tkwi jego przewaga w stosunku do tradycyjnego żurawia budowlanego?

Mini żuraw – wygoda, mobilność i kompaktowość

Żuraw w wersji mini ma wiele zalet, których brakuje tradycyjnym żurawiom budowlanym. Przede wszystkim chodzi tutaj o przewagę w lekkości oraz mobilności. Mini żuraw nie potrzebuje tak dużej przestrzeni jak ten tradycyjny. Wersja mini jest dużo bardziej zwrotna oraz precyzyjna podczas pracy. Warto wynająć mini żuraw w przypadku ograniczonej przestrzeni oraz dużej ciasnoty. Prace wykończeniowe oraz na wysokości to dwie popularne (choć nie jedyne) dziedziny budownictwa, w których często stosowane są tego typu maszyny.

Oferowane modele mini żurawi różnią się między sobą maksymalną masą udźwigu oraz specyfikacją. Masa własna urządzeń także jest różna w zależności od modelu, ale w żadnym przypadku nie przekracza 5 000 kg. Wszystkie oferowane maszyny cechuje duży zakres zastosowania podczas prac budowlanych, remontowych, relokacyjnych i demontażowych. Lista prac dźwigowych w każdym przypadku jest długa, a dodatkowo wszystkie przedstawione na stronie mini żurawie mogą zostać wykorzystane do szklenia budynków, podczas prac kamieniarskich i trudno dostępnych miejscach.

Gąsienicowy mini żuraw – opcja na każde podłoże

Mini żuraw może pracować zarówno na zewnątrz – na placu budowy, jak i wewnątrz budynku. W przypadku mini żurawi w wersjach gąsienicowych nawet stosunkowo delikatne podłoże w hali czy na magazynie nie musi stanowić przeszkody do wykorzystania maszyny podczas prac budowlanych. Co więcej żurawie w wersji mini bywają wykorzystywane podczas prac w muzeach, galeriach czy budynkach sakralnych. Nie ma też przeszkód i przeciwwskazań jeżeli chodzi o prace na zewnątrz – również w przypadku nierównego terenu.

Kompaktowość, zwrotność, minimalistyczna budowa oraz duża moc to najważniejsze zalety tych maszyn. Ciężkie ładunki nie stanowią przeszkody dla mini żurawia – te urządzenia są stosowane w przypadku montażu m.in. ciężkich powierzchni szklanych czy okien na budynkach hal, biur czy mieszkań i domów. Mini żurawie wykorzystuje się również podczas montowania konstrukcji ze stali oraz przy pracach wyburzeniowych, remontowych i relokacyjnych. Tak szeroki zakres możliwości tych maszyn wynika z zalet, jakimi się charakteryzują.