Transport HDS Katowice

Samochody HDS stanowią często ogromną pomoc na placach budowy i magazynach, ale czy koniecznie trzeba inwestować ogromne kwoty, aby zakupić taki sprzęt? Pojazdy HDS z racji swojej użyteczności oraz licznych zalet nie należą do najtańszych. Co więc pozostaje? Świetną opcją może być wynajem HDS. Katowice stanowią miasto, na terenie którego bez większego problemu wynajmiesz pojazd, który ułatwi Ci pracę.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć samochód z HDS ?

Usługi transportowe HDS – Katowice i nie tylko

Duży samochód ciężarowy z osadzonym żurawiem lub dźwigiem – oto sprzęt, który naprawdę ułatwia pracę na budowie. HDS to nic innego jak tylko hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest to maszyna używana na całym świecie. Ma duży udźwig, więc wiele może przenieść, a osadzenie na aucie ciężarowym pozwala na dogodne transportowanie bez przeszkód.

Transport z HDS Katowice: kiedy będzie to dobry pomysł?

Jest wiele branż, które chętnie korzystają z usługi HDS. Katowice i okoliczne miejscowości są w obrębie działania firmy Expertglass, która oferuje wsparcie dla ekip montażowych i wynajem dźwigów HDS. Takie usługi będą szczególnie korzystne w przypadku budownictwa oraz branży transportu ciężkiego. Urządzenie tego rodzaju przydaje się również podczas wycinki drzew w lasach. Transport HDS obejmuje też różnego rodzaju towary (także o dużych gabarytach) jak np. kontenery, maszyny oraz materiały wykorzystywane podczas prac budowlanych. Tego rodzaju gabaryty trudno byłoby przywieźć z pomocą zwykłego auta – nawet z przyczepką, a samochód HDS to umożliwia.

HDS: gdzie jeszcze będzie użyteczny?

Samochody z HDS mogą być też stosowane do rozładunku oraz załadunku maszyn czy towarów, dlatego obecność wózków widłowych czy dźwigów nie będzie konieczna. Udźwig samochodu HDS umożliwia też podawanie różnych ciężkich przedmiotów na większą wysokość, a więc auta te przydadzą się jako maszyny na miejscu prac remontowych czy budowlanych.

Transport HDS Katowice: jak to wygląda w praktyce?

STAR to bardzo popularny, prosty samochód z HDS, ale obecnie na rynku jest więcej możliwości. Firma Expertglass oferuje wynajem samochodu marki Mercedes z HDS 26 ton oraz Iveco z HDS 7,2 tony.  Obydwa auta mają sterowanie radiowe, przy czym długość wysięgu pierwszego wynosi maksymalnie 23 m, a drugiego – 9 m. Maksymalne udźwigi wynoszą z kolei odpowiednio 5 800 kg w przypadku Mercedesa i 1 200 kg dla IVECO. Ładowność pierwszego z nich to 10 810 kg, natomiast drugiego – 3 520 kg.