Współczesne firmy zajmujące się przenoszeniem ładunków na krótkich dystansach, jak również realizowaniem prac na wysokościach, potrzebują do tego niezawodnych sprzętów. Wielu z takich wykonawców zgłasza się do naszej wypożyczalni z prośbą o udostępnieniem wydajnego manipulatora próżniowego. Kiedy będzie Ci on potrzebny? Z jakimi zadaniami pomoże? Wyjaśniamy!

Skontaktuj się

Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?

Manipulator próżniowy – co go wyróżnia?

Szukasz łatwego w nawigowaniu, kompaktowego urządzenia, które wykorzystasz do podnoszenia ładunków w miejscach trudno dostępnych? Tam, gdzie nie sprawdzi się ani dźwig, ani pełnowymiarowy żuraw doskonale poradzi sobie nowoczesny manipulator próżniowy. Jest on zwinny, a pomimo niewielkich rozmiarów przystosowany do podnoszenia dużych, nawet 600-kilogramowych ładunków. Operator ma pełną kontrolę nad sprzętem, gdyż steruje nim z kabiny o dużej, transparentnej szybie. Pozwala to sprawnie unikać jakichkolwiek kolizji czy nieprecyzyjnych ruchów.

Zastosowanie manipulatora próżniowego

Manipulatory próżniowe najczęściej są przedstawiane jako urządzenia do przenoszenia szkła na krótkich dystansach. Ale to nie jedyne zadanie, z jakim sobie poradzą. Bardzo często, oprócz śliskich, szklanych elementów, manipulatory chwytają i przenoszą blachy oraz inne elementy konstrukcyjne o gładkich powierzchniach. W ten sposób odciążają ludzi, a także zwiększają tempo prac, ich dokładność, poziom bezpieczeństwa czy wreszcie wydajność prac instalatorskich. 

Manipulatory próżniowe możesz wykorzystywać do załadunku i rozładunku, nie tylko na zewnątrz budynków, ale też w środku. To możliwe, dzięki zasilaniu elektrycznemu – urządzenie jest wyposażone w mocne akumulatory o dużej pojemności. Mogą one pracować przez wiele godzin, stabilnie i bez przerw.

Wynajem manipulatora próżniowego 

Zachęcamy do skorzystania z opcji wynajęcia manipulatora próżniowego z naszej wypożyczalni. To zbliży Cię do realizacji konkretnych zadań w swoim przedsiębiorstwie i pozwoli rozszerzyć ofertę świadczoną na rzecz klientów. Wynajem jest korzystny również z tego względu, że umożliwia przetestowanie konkretnych urządzeń, zanim zostaną one przez Ciebie zakupione. W ten sposób przekonasz się, jak w realnych warunkach radzi sobie urządzenie, i jakiego wsparcia z jego strony możesz oczekiwać.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Chętnie opowiemy Ci więcej na temat naszej oferty, a także doradzimy, który sprzęt będzie najlepszy. Często oprócz manipulatora próżniowego klienci decydują się na mini żurawie czy ssawki do szkła.