Przyssawki do szkła stają się urządzeniami tak popularnym i wszechstronnie stosowanymi, że producenci oferują je w wielu wariantach do wyboru. To oczywiście ogromna zaleta, bo możemy idealnie dopasowywać je do swoich indywidualnych potrzeb, jednak czasem czujemy się tą różnorodnością przytłoczeni. Co wtedy? Nasi klienci zawsze mogą liczyć na wsparcie doradców. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniej przyssawki do szkła.

Udźwig jest najważniejszy

Chociaż przyssawki są urządzeniami niezwykle kompaktowymi, co pozwala im prowadzić prace niemal w każdym miejscu, to różnią się udźwigiem. Ssawka do szkła HOEFLON C600 może udźwignąć ładunek o masie wynoszącej nawet 600 kg, podczas gdy inne oferują udźwig na poziomie 450 kg. Zawsze bezpieczniej jest wynająć urządzenie o większej mocy, choć z drugiej strony dobór mocy względem masy ładunku pozwala na optymalizację zużycia energii i ponoszonych kosztów. 

Skontaktuj się

Chcesz wynająć mini żurawia?

Przeznaczenie przyssawek do szkła

Okazuje się, że obok uniwersalnych przyssawek do szkła są też takie o specjalistycznym przeznaczeniu. Warto porównać je między sobą – oczywiście przy pomocy naszego doradcy. Np. ssawka do szkła KAPPEL DSKZ2-400 CURVED nadaje się do montażu szkła giętego. Jest niezwykłym wsparciem na każdej budowie. Z kolei ssawka do szkła KAPPEL DSKZL2-450 ze względu na przechylanie hydrauliczne w poziomie o 90 stopni i 2 niezależne obwody próżniowe nadaje się do przenoszenia nawet wielkogabarytowych powierzchni szklanych.

Miejsce prowadzenia prac

Ssawki do szkła, z uwagi na dużą moc i niewielkie rozmiary mogą pracować niemal wszędzie. Doskonale radzą sobie na placach budów, gdzie optymalnie chronią szkło przed uszkodzeniami powstającymi podczas wstrząsów i jazdy po uskokach. Nie ma też ryzyka, że wyślizgną się w trakcie. Za mocny i pewny chwyt odpowiadają podwójne obwody hydrauliczne chroniące podczas prac operatorów, sprzęt oraz instalowane okno. Gdyby miało dojść do awarii w układzie hydraulicznym jednego obwodu, można bezpiecznie przerwać pracę bez obaw o nieszczęśliwy wypadek.

Wydatki kosztem oszczędności?

Być może jeszcze zastanawiasz się, czy wynajem przyssawki do szkła jest potrzebny, czy musisz ponosić ten wydatek. Może kusi Cię opcja zatrudnienia do pracy ludzi? Wielu naszych klientów potwierdzi, że wynajem to optymalna opcja – zarówno dla kosztownego zakupu własnego sprzętu, jak i całkowitej z niego rezygnacji. Poprzez przyspieszenie prac udaje się szybciej je zakończyć i przejść do kolejnej inwestycji. Zyski są oczywiste.