W branży budowlanej, ale nie tylko, zaangażowanie samochodów HDS do wykonywania podstawowych zadań stale się zwiększa. Nic dziwnego – pod tym skrótem kryje się hydrauliczny dźwig samochodowy. Oznacza to, że mamy do czynienia z maszyną 2w1 – autem ciężarowym i dźwigiem. To niezwykle praktyczne rozwiązanie znacznie usprawniające załadunek, rozładunek i szeroko pojęty transport.

Charakterystyka samochodów HDS

Już od pewnego czasu widać wzrost zainteresowania samochodami z HDS, które oprócz przewożenia towarów, oferują także ich sprawny załadunek i rozładunek. Doskonale radzą sobie z różnymi rodzajami materiałów – kamieniem, szkłem, elementami konstrukcyjnymi ze stali. Ze względu na różne oczekiwania względem maszyn, na rynku są dostępne modele kompaktowe z wysięgnikiem do 9 m, jak również bardziej zaawansowane pozwalające dźwigać ładunki o masie 5800 kg nawet na wysokość 23 m. Wszystkie są wyposażone w podpory, które pełnią rolę stabilizującą. Umożliwiają pewną i bezpieczną pracę nawet na grząskim, nierównym terenie.

Drugim ważnym elementem ich konstrukcji jest obrotowe ramię. To ono pozwala na swobodne manewrowanie ładunkami w pionie i unoszenie ich na wysokość nawet kilku pięter. Producenci, chcąc maksymalnie usprawnić pracę operatorom, wyposażają dźwigi w systemy sterowania radiowego. Bogate wyposażenie nie wpływa jednak na rozmiar pojazdów, mniejsze ważą zaledwie ok. 3,5 t przy wymiarach skrzyni 4 x 2,25 m. 

Skontaktuj się

Chcesz wynająć miniżurawia lub samochód z HDS?

Zastosowanie samochodów HDS

Co sprawia, że samochody HDS są szeroko wykorzystywane w budownictwie, przemyśle, przy instalacji klimatyzatorów, wentylatorów, szamb, bram, a także przy ich demontażu? Przede wszystkim fakt, że wystarczy wynająć jedno urządzenie, aby zyskać zarówno środek transportu ładunków, jak również wygodne ich załadowywanie i rozładowywanie. To wszystko sprawia, że praca na budowie i w jakimkolwiek innym miejscu staje się szybka, sprawna, a także bezpieczna. Praca rąk ludzkich zostaje zastąpiona niezawodną maszyną oferującą bardzo wysoki komfort i standard pracy.

Które branże najbardziej skorzystają na pracy z samochodem z HDS? Oprócz budowlanej to także kamieniarska, szklarska, konstruktorska oraz pożarnicza. Znamy też wiele sytuacji, w których dźwig przydawał się tylko doraźnie np. w zakładzie przemysłowym czy przy wywożeniu odpadów lub połamanych gałęzi drzew. Szczególnie wtedy warto jest skorzystać z oferty wypożyczalni Dźwigamy i wynająć samochód z HDS do sprawnego zrealizowania zadania.