Mini żuraw budowlany ma niewielkie rozmiary. Można go w łatwy sposób obsługiwać. Tego rodzaju sprzęt umożliwia montowanie na przykład przeszkleń na placach budowy, budynkach mieszkalnych czy też halach. Mini żuraw jest niezastąpioną maszyną na każdym placu budowy, ponieważ umożliwia bezpieczną pracę, łatwość obsługi. 

Mini żuraw budowlany

Mini żurawie budowlane są to maszyny, które pozwalają na montaż ciężkich oraz wielkogabarytowych okien czy też szyb. Te małe dźwigi budowlane są łatwe w transporcie, gdyż posiadają kompaktowe rozmiary. Idealne do prac w ciężko dostępnych obszarach. Można zamontować do nich specjalne przyssawki do szyb, które pozwalają na bezpieczne oraz elastyczne przemieszczanie danego materiału. Można przemieszczać rzeczy o wadze nawet sięgające do ponad 3 ton. Popularne przyssawki wykorzystywane w tego typu pracach to przyssawki próżniowe.

Zastosowanie mini żurawia budowlanego

Mini żuraw budowlany może być stosowany przy podnoszeniu oraz montażu ciężkich przeszkleń. Posiadają silnik elektryczny lub Diesel. Są wykorzystywane wewnątrz, jak i na zewnątrz. Stosowane na halach, budynkach mieszkalnych, zakładach. Dzięki specjalnym łańcuchom, podporom mogą swobodnie pracować w tego typu warunkach. Mogą być używane na posadzkach marmurowych oraz przemysłowych. Idealnie radzą sobie w trudnym terenie jak na przykład strome pagórki czy też błotniste podłoża. W związku z tym maszyna poradzi sobie w najtrudniejszym terenie budowlanym gdzie precyzyjnie zamontuje szybę w konstrukcji okna.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?

Mini żurawie oprócz prac przy konstrukcjach szklanych są także używane przy konstrukcjach stalowych, metalowych, przy pracach demontażowych, wyburzeniowych czy budowie urządzeń oraz maszyn. Sprzęt ten jest stosowany w miejscach trudno dostępnych, a także w ciasnych pomieszczeniach. Mini żuraw gąsienicowy jest stosowany także w galeriach, muzeach, budynkach sakralnych itp. Na nierównych podłożach za zewnątrz radzi sobie również świetnie. Właśnie dzięki gąsienicowemu zawieszeniu, które posiada zmienną szerokość maszyna jest w stanie wjechać w niedostępne miejsca po trudnym terenie.

Kompaktowe mini żurawie

Mini żurawie są kompaktowe a przy tym także zwrotne. Posiadają minimalistyczną budowę, a także są wyposażone w silnik o dużej mocy. Dla tego też ciężkie przedmioty nie stanowią dla nich problemu. Urządzenia tego rodzaju są wykorzystywane przy montażu ciężkich okien na halach, mieszkaniach, podczas instalacji konstrukcji wykonanych ze stali itp. Maszyny te są świetne do prac w trudnych terenach oraz budowach z ograniczonym polem do manewrowania. Mini żuraw wjedzie prawie w każdy trudny teren.