Balustrady szklane są niezwykle popularne i z roku na rok zyskują coraz większą rzeszę fanów. Wyglądają znacznie lepiej niż masowo montowane kiedyś masywne barierki, toteż ludzie chętnie stawiają na nie w swoich domach oraz mieszkaniach. Równie często widywane są również w budynkach użyteczności publicznej czy biurach.

Montaż balustrady szklanej może być jednak bardzo wymagający dla osób, które nie mają doświadczenia z montażem szkła. Czy warto spróbować wykonać tę pracę samodzielnie, czy lepszym pomysłem będzie wynajęcie profesjonalnej ekipy?

Montaż szkła – jak wygląda cały proces?

Proces montażu wielkopowierzchniowych okien szklanych lub balustrad potrafi być trudny w wykonaniu. Wszystko odbywa się za pomocą specjalistycznych przyssawek do szkła, a także żurawia i ramienia transportującego, który pozwala na zamocowanie ogromnych tafli szklanych. Tylko ten sposób montażu zapewnia odpowiednią precyzję oraz bezpieczeństwo. Tafle szklane potrafią być niezwykle drogie, toteż należy obchodzić się z nimi nadzwyczaj ostrożnie. Szkody spowodowane niewłaściwym postępowaniem w trakcie montażu mogą skutkować poniesieniem sporych kosztów inwestycji. Balustrada szklana niewątpliwie jest piękną ozdobą, ale również niezwykle drogim wydatkiem. Z tego właśnie powodu ludzie decydują się skorzystać z usług profesjonalnej ekipy monterskiej.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć miniżurawia lub samochód z HDS?

Montaż szkła – instalacja samodzielnie czy wynająć ekipę?

Do montażu szkła potrzebne są specjalistyczne narzędzia oraz ogromne doświadczenie. Z tym zadaniem poradzą sobie tylko osoby, które wiedzą, co robią. Brak doświadczenia może nieść za sobą nieprzyjemne skutki, dlatego dobrze jest rozważyć wynajęcie odpowiedniej ekipy monterskiej, która swoje zadanie wykona nie tylko niezwykle szybko i sprawnie, ale również bezpiecznie. Szklana balustrada wymaga odpowiedniego mocowania, z którym poradzą sobie tylko dobrze wykwalifikowane osoby. Jak ciężka w montażu jest balustrada szklana? Mocowanie, choć nie jest trudne w wykonaniu, to wymaga wprawy. 

Jeśli brakuje pewności siebie, fachowych narzędzi oraz wiedzy, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy takiej jak Dźwigamy. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, Klient wybiera bezpieczeństwo oraz wysoką jakość wykonania.

Naszą firmę cechuje 15 lat doświadczenia. Ciężko więc porównać pracę niedoświadczonej osoby do fachowców z tak ogromną wiedzą, która pozwala nam na wykonywanie montażu wielkopowierzchniowych okien szklanych w prosty, szybki i bezpieczny sposób.