Duże przeszklenia dzisiaj stają się już niemal standardem zarówno w obiektach biurowych,, usługowych czy mieszkalnych. Każdy, kto ceni sobie dostęp do światła dziennego zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy decyduje się na sporych rozmiarów okna i drzwi tarasowe. Pozostaje tylko kwestia ich przeniesienia do miejsca docelowego i zamontowania. W tym niezastąpione okazują się mini żurawie.

Zastosowanie mini żurawi w pracach szklarskich

Szklenie fasad, montaż szklanych konstrukcji i stolarki okiennej – jest wiele prac, do których dzisiaj można zaangażować mini żurawie. Osoby, które decydują się na tego typu wykończenie budynków muszą jeszcze zastanowić się nad tym, jak przetransportować materiały i umieścić je w miejscu docelowym. Tutaj na szczęście mogą liczyć na niezawodne wsparcie oferowane przez mini żurawie

Mini żurawie wykorzystasz na każdym z trzech etapów inwestycji – załadunku i rozładunku oraz przenoszeniu na krótkich dystansach. Są one nieocenionym wsparciem nie tylko w czasie montażu i wykańczania nowej inwestycji, ale też przy remontowaniu starszej lub modernizowaniu już istniejącego obiektu. Na pewno znacznie przyspieszą prace w każdej sytuacji.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć mini żurawia?

Mini żuraw do zadań specjalnych

Zastosowanie mini żurawia w różnych pracach montażowych jest możliwe niemal w każdych warunkach. Bez względu na to, czy powstaje dom na skarpie, czy montaż odbywa się w miejscu o ograniczonym metrażu – mini żuraw ma doskonałą przyczepność do każdego podłoża, a większość modeli idealnie mieści się w świetle drzwi. To daje niemal nieograniczone możliwości ich wykorzystania. Z drugiej jednak strony trzeba mieć na uwadze maksymalny udźwig – w ofercie naszej wypożyczalni znajdziesz nawet takie modele, które przy niskiej masie własnej mogą podnieść ładunki ważące 1250 kg na wysokości 10,40 m (BG Lift M250).

Zaangażowanie mini żurawi do pracy w budynkach

Z uwagi na napęd elektryczny i brak emisyjności spalin możliwe jest użytkowanie mini żurawia także wewnątrz obiektów. Umożliwiają to także białe gąsienice, które nie zostawiają śladów na posadzkach przemysłowych. 

Mini żuraw Hoeflon okazuje się niezwykle przydatne przy montażu szkła, ale nie tylko. Znamy również inne zastosowania maszyn – w pracach kamieniarskich, stawianiu hal, montowaniu zbiorników, szamb, usuwaniu drzew, demontażu figur, rzeźb, wielkich obrazów. 

Prace monterskie z udziałem mini żurawia są bardzo komfortowe, sprawne, szybkie i precyzyjne. To efekt wyposażenia maszyny w wysięgnik cylindryczno-łańcuchowy i hydraulicznie wysuwany statecznik.