Wykorzystanie urządzeń w pracach dźwigowych służy usprawnieniu montażu, zwłaszcza jeśli odbywa się on w trudnych warunkach terenowych. Zastosowanie mini żurawia zdecydowanie przyspiesza osadzanie okien oraz innych elementów konstrukcyjnych. Ale nie tylko. Poznaj rolę mini żurawi i zaangażuj je do zadań w swojej firmie!

Wyzwania projektów architektonicznych

Obecnie projekty architektoniczne stają się coraz bardziej skomplikowane i wymagające w realizacji. Sporą część budynków stanowią przeszklenia, bo dostęp do światła dziennego jest dzisiaj niezwykle cenny. Szczególnie, gdy obiekt jest wznoszony w trudno dostępnym miejscu, tam gdzie są piękne widoki, ale też wąskie drogi dojazdowe, skarpy. Taka lokalizacja ma swoje wymagania i ograniczenia. Zastosowanie do prac montażowych mini żurawia zdaje się być najlepszym posunięciem. Zwłaszcza, że można go stosować zarówno do prac wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć mini żurawia?

Przenoszenie okien i drzwi o dużej masie

Wraz z modą na duże przeszklenia wzrosło zapotrzebowanie na okna i drzwi w systemach przesuwnych. Również elementy fasad przybierają podobne gabaryty i ważą nierzadko ponad 200 kilogramów. Mini żurawie przydają się także przy konstruowaniu ogrodów zimowych, zabudów tarasowych oraz barierek na balkonach. 

Dzisiaj przewiezienie takich elementów nie stanowi już problemu, podobnie jak ich montaż. Wymaga jednak zaangażowania maszyn w stylu mini żurawi, które są kompaktowe i zwrotne. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i masy własnej odznaczają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, w tym najważniejszym – udźwigiem i zasięgiem. 

Mocne trzymanie szklanych tafli

Szklane tafle są doskonale gładkie i śliskie, trudno chwycić je stabilnie bez ryzyka naruszenia kruchej konstrukcji. Dlatego też uzasadnione jest stosowanie żurawi wyposażonych w zawiesia podciśnieniowe. Ssawki wytwarzają podciśnienie i idealnie przylegają do szkła. To mieszanka gumy i silikonów, która jest miękka i na tyle delikatna, że nie rysuje powierzchni. Z uwagi na to, można swobodnie stosować żurawie z ssawkami do prac montażowych i demontażowych, transportu na niewielkich dystansach – także w miejscach takich jak muzea czy obiekty sakralne.

Bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które znajdziesz w ofercie naszej wypożyczalni, są wyposażone w wygodne sterowanie radiowe. Dzięki temu można nimi sterować, używając jedynie pilota, co znacznie usprawnia pracę, podnosi ich komfort i daje gwarancję najlepszej precyzji.