Wiosna to okres wzmożonych prac w ogrodzie, które wiążą się nie tylko z pielęgnacją zieleni, lecz także z montażem i ustawieniem elementów małej architektury. Są wśród nich konstrukcje o sporej wadze takie jak huśtawki, wiaty na samochody czy altanki. Zaangażowanie do prac mini żurawia wydaje się w tej sytuacji najlepszym wyborem. Zobacz, jak działa to urządzenie i jak usprawnia aranżację ogrodu.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?

Mini żuraw – jak działa kompaktowy dźwig?

Największą zaletą kompaktowego mini żurawia jest jego stosunkowo niska waga i niewielki rozmiar. To sprawia, że jest on w stanie pracować niemal wszędzie, również w miejscach trudno dostępnych, wąskich, z grząską nawierzchnią. Umieszczając go np. w ogrodzie na czas zamontowania altany czy innej konstrukcji z drewna lub metalu, nie musisz obawiać się zniszczeń nawierzchni. Nie ucierpi też chodnik czy podjazd z kostki brukowej. Większość mini żurawi jest przeznaczona także do użytku wewnętrznego, co jest możliwe dzięki zasilaniu elektrycznemu i brakowi emitowanych szkodliwych spalin. 

Prace ogrodowe z wykorzystaniem mini żurawia

Są takie prace w ogrodzie, które trudno wykonać bez specjalistycznych narzędzi czy urządzeń. Choć montaż większości altan czy huśtawek nie zawsze wymaga technicznego wsparcia, to jednak zaangażowanie dźwiga może je znacznie przyspieszyć, a na pewno odciążyć ludzi. To mniej popularne zastosowanie mini dźwigów, które zazwyczaj wykorzystuje się do przenoszenia i osadzania szkła, ścianek działowych, prac kamieniarskich, przeładunków kontenerów czy montowania bram i zbiorników. 

Mini żuraw świetnie poradzi sobie z mocnym i stabilnym chwytaniem elementów konstrukcyjnych, przenoszeniem ich na krótkich dystansach i osadzaniu we wcześniej przygotowanym miejscu. Wynika to z konstrukcji urządzenia, która została przemyślana w taki sposób, żeby pozostawała niewielka i lekka, lecz miała bogate wyposażenie z mocnym silnikiem (np. w żurawiu gąsienicowym Hoeflon C10 jest to trójfazowy silnik elektryczny 400V diesel Yanmar 3-cylindrowy).

Przejazd przez wąskie miejsca

Ogrody bywają małe lub wąskie. Dojazd do wielu miejsc, np. jeśli znajdują się one między domem a ogrodzeniem czy między drzewami może być niemożliwy inną maszyną niż mini żuraw. Ten ma jeszcze jedną zaletę – wyposażony w elektryczny silnik i koła lub białe gąsienice nieniszczące nawierzchni, może przejeżdżać przez pomieszczenia. W dodatku model taki jak JEKKO JF40 mieści się w świetle drzwi 80 lub 90 cm.