Agregat prądotwórczy to urządzenie, które warto posiadać na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Zapotrzebowanie na takie niezależne źródła prądu pojawia się nie tylko w miejscach, gdzie nie ma podprowadzonej sieci energetycznej. W zakładach przemysłowych, na placach budowy czy wreszcie w domach prywatnych mogą stanowić alternatywę w razie awarii czy przerw w dostawie energii.

Zastosowanie agregatu prądotwórczego

Agregat prądotwórczy możesz wykorzystać wszędzie tam, gdzie jest planowana przerwa w dostawie prądu, nieprzewidziana awaria sieci energetycznej lub sieć w ogóle nie jest dostępna. Do miejsc, które mogą być zasilane dobrej klasy agregatem zalicza się obiekty mieszkalne (domy w czasie budowy), firmy, sklepy i magazyny. Bardzo często tego typu sprzęt wykorzystuje się do obsługi maszyn i urządzeń budowlanych oraz do zasilania imprez plenerowych.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć agregat prądotwórczy?

Jak działa agregat prądotwórczy?

Aby agregat zadziałał i spełnił swoją rolę, powinien być dopasowany do rodzaju przedsięwzięcia. Generator doskonale radzi sobie z przetwarzaniem energii mechanicznej w elektryczną. W tym celu jest wyposażony w rozdzielnicę, prądnicę oraz silnik spalinowy. Ważne, aby jego moc, napięcie znamionowe oraz moc znamionowa były adekwatny do skali wydarzenia czy intensywności przeprowadzanych prac.

Jeżeli agregat będzie użytkowany na zewnątrz powinien mieć solidną, antykorozyjną obudowę, która ochroni jego wnętrze przed deszczem czy promieniowaniem UV. Do pracy wewnątrz pomieszczeń dobrym wyborem będzie urządzenie z wyciszanymi ściankami. Parametrami, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu są także gniazda, pojemność zbiornika na paliwo (im większa, tym dłuższa praca), rodzaj paliwa i wreszcie wspomniana już moc oraz napięcie znamionowe.

Skąd wziąć agregat?

Zrozumiałe jest, że nie każde przedsiębiorstwo czy gospodarstwo domowe są przygotowane na nieoczekiwane awarie czy przerwy w dostawie prądu. Na szczęście nie musisz kupować urządzenia na własność, lecz, w razie potrzeby, skorzystać z oferty wypożyczalni. W Dźwigamy zapewniamy Ci dostęp do wysokiej klasy sprzętu, który w każdej chwili jest gotowy do rozpoczęcia pracy. 

Oczywiście, jeżeli wiesz wcześniej, że będziesz potrzebował agregat prądotwórczy np. na czas robót budowlanych w Twoim domu czy okolicy, skontaktuj się, by zarezerwować go z wyprzedzeniem. Na stanie mamy model na przyczepie dwuosiowej, który jest nie tylko wydajny czy bezpieczny, ale też łatwy w transportowaniu.