Wynajem mini żurawia to popularna praktyka wśród osób, które potrzebują sprzętu do prowadzenia prac związanych z przenoszeniem i montowaniem elementów. Korzystając z usług wypożyczalni mają one szansę znaleźć dokładnie taki sprzęt, jakiego potrzebują. Dopasowanie go do konkretnych potrzeb jest tym łatwiejsze, że zawsze odbywa się w konsultacji z doradcami. Poznaj 5 najczęściej zadawanych pytań. A jeśli nie znajdziesz interesujących Cię odpowiedzi – skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć mini żurawia?

1. Do jakich prac nadają się mini żurawie?

Korzystanie z mini żurawi jest w stanie znacznie usprawnić przebieg prac transportowych oraz montażowych. Zalicza się do nich wszystkie instalacje okien i drzwi w otworach, szczególnie zaś szyb. Są one trudne do podniesienia siłą rąk ludzkich, bez uszczerbku na ich jakości oraz bezpieczeństwie. Inne prace przeprowadzane z wykorzystaniem mini żurawi to: załadunki i rozładunki maszyn, prace kamieniarskie, stawianie hal i konstrukcji stalowych, montaż bram, płyt, szamb, kominów, pieców, zbiorników, prace drogowe, relokacje i wiele innych.

2. Jak dobrać mini żurawia?

Dobranie mini żurawia do konkretnych potrzeb może nie być łatwe, ale klienci wypożyczalni nie mają z tym problemu. Pracownicy tych miejsc zawsze służą radą i wsparciem, dopasowując urządzenie do konkretnych potrzeb, pod względem masy, udźwigu, rozmiaru, wysokości maksymalnej, na jaką sięga ramię.

3. Czy potrzebne jest łamane ramię?

Nie każdy mini żuraw posiada łamane ramię, stąd pytanie, czy ta funkcja jest w ogóle potrzebna? Otóż przydaje się podczas szklenia balkonów, tarasów, przy transportowaniu szyb w miejscach ze sporym spadkiem terenu. Łamane ramię zwiększa zasięg mini żurawia, aby sięgać po ładunki bez konieczności korzystania ze zblocza linowego. Jeżeli urządzenie ma dodatkowo funkcję obrotu ramienia o 360 stopni, będzie jeszcze bardziej funkcjonalne. 

4. Jak zasilany jest mini żuraw?

To ważna kwestia, związana z tym, czy mini żuraw będzie użytkowany wewnątrz, czy na zewnątrz. W wypożyczalniach dostępne są dwa typy maszyn – spalinowe oraz elektryczne. Zasilanie na prąd pozwala zredukować całkiem ilość spalin, bez uszczerbku na wydajności pracy. Mocne silniki 380 lub 230V doskonale poradzą sobie w halach i magazynach. 

5. Jakie funkcje dodatkowe się przydają?

Wspomniane już składane ramię to nie wszystko. W użytkowaniu mini żurawia przydadzą się także rozsuwane gąsienice, które zapewnią stabilność na każdym, nawet grząskim, pochyłym terenie.