Do prac terenowych, zwłaszcza tych związanych z załadunkiem i rozładunkiem, nieocenionym wsparciem okazują się mini żurawie. To urządzenia, które znacznie usprawniają realizację zadań, odciążają pracowników, zwiększają efektywność i poprawiają poziom bezpieczeństwa. Poznaj argumenty przemawiające za wypożyczeniem tego sprzętu.

Mini żurawie są wykorzystywane do wielu prac w różnych miejscach. Radzą sobie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, sprawnie poruszając się nawet po nierównym czy grząskim gruncie. Choć wiele firm chciałoby mieć taką maszynę w swojej flocie, nie decyduje się na jej zakup. Dlaczego? Ponieważ często bardziej opłacalne okazuje się skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego.

1. Płacisz tylko za wynajem – reszta opłat jest po stronie wypożyczalni

Zakup mini żurawia nie jest inwestycją jednorazową. Oprócz znacznej sumy, którą musisz wnieść na samym początku, licz się też z pozostałymi kosztami wynikającymi z eksploatacji urządzenia. Zaliczają się do nich przeglądy, usługi serwisowe, wymiana części na nowe, uzupełnianie płynów, opłaty ubezpieczeniowe. Czasem to naprawdę spore sumy, które mogą obciążać firmowy budżet.

Korzystając z wypożyczalni, ponosisz konkretną opłatę, zgodną z cennikiem. Dokładnie wiesz, ile zapłacisz i ile zarobisz. Na pewno nie zaskoczą Cię ukryte koszty czy inne przykre niespodzianki.

2. Możesz wybrać najlepszą maszynę do konkretnej pracy

Oferta wypożyczalni zazwyczaj obejmuje więcej niż jeden model żurawia, np. Hoeflon C10 czy Jekko JF40. To znaczy, że z pomocą doradców, a także biorąc pod uwagę miejsce i charakter planowanych prac, możesz dopasować najlepszą maszynę do swoich potrzeb. Jeżeli w swojej flocie miałbyś tylko jedno urządzenie, to w niektórych sytuacjach mogłoby się ono okazać niewystarczające z powodu np. małego udźwigu, ograniczonego kąta obrotu czy zbyt krótkiej wyciągarki linowej. W wypożyczalni ten problem praktycznie nie istnieje!

3. Korzystasz wtedy, gdy potrzebujesz

Zdarza się, że firmy potrzebują mini żurawia tylko od czasu do czasu. Okazjonalne wykonywanie prac z jego wykorzystaniem nie jest wystarczającym argumentem do zakupu własnego sprzętu. Poza okresem użytkowania musiałbyś się mocno zastanowić, gdzie i w jaki sposób go przechowywać. Nie wszystkie firmy dysponują przestronnymi garażami czy innymi odpowiednimi, zadaszonymi pomieszczeniami.

Ponadto problematyczne wydaje się przewożenie mini żurawia z jednej budowy na kolejną. Tymczasem wypożyczalnie zapewniają nie tylko pomoc w doborze urządzenia, ale też jego transport we wskazane miejsce.