Do prac terenowych, zwłaszcza tych związanych z załadunkiem i rozładunkiem, nieocenionym wsparciem okazują się mini żurawie. To urządzenia, które znacznie usprawniają realizację zadań, odciążają pracowników, zwiększają efektywność i poprawiają poziom bezpieczeństwa. Poznaj argumenty przemawiające za wypożyczeniem tego sprzętu.

Mini żurawie są wykorzystywane do wielu prac w różnych miejscach. Radzą sobie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, sprawnie poruszając się nawet po nierównym czy grząskim gruncie. Choć wiele firm chciałoby mieć taką maszynę w swojej flocie, nie decyduje się na jej zakup. Dlaczego? Ponieważ często bardziej opłacalne okazuje się skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu budowlanego.

1. Płacisz tylko za wynajem – reszta opłat jest po stronie wypożyczalni

Zakup mini żurawia nie jest inwestycją jednorazową. Oprócz znacznej sumy, którą musisz wnieść na samym początku, licz się też z pozostałymi kosztami wynikającymi z eksploatacji urządzenia. Zaliczają się do nich przeglądy, usługi serwisowe, wymiana części na nowe, uzupełnianie płynów, opłaty ubezpieczeniowe. Czasem to naprawdę spore sumy, które mogą obciążać firmowy budżet.

Korzystając z wypożyczalni, ponosisz konkretną opłatę, zgodną z cennikiem. Dokładnie wiesz, ile zapłacisz i ile zarobisz. Na pewno nie zaskoczą Cię ukryte koszty czy inne przykre niespodzianki.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć miniżurawia lub samochód z HDS?

2. Możesz wybrać najlepszą maszynę do konkretnej pracy

Oferta wypożyczalni zazwyczaj obejmuje więcej niż jeden model żurawia, np. Hoeflon C10 czy Jekko JF40. To znaczy, że z pomocą doradców, a także biorąc pod uwagę miejsce i charakter planowanych prac, możesz dopasować najlepszą maszynę do swoich potrzeb. Jeżeli w swojej flocie miałbyś tylko jedno urządzenie, to w niektórych sytuacjach mogłoby się ono okazać niewystarczające z powodu np. małego udźwigu, ograniczonego kąta obrotu czy zbyt krótkiej wyciągarki linowej. W wypożyczalni ten problem praktycznie nie istnieje!

3. Korzystasz wtedy, gdy potrzebujesz

Zdarza się, że firmy potrzebują mini żurawia tylko od czasu do czasu. Okazjonalne wykonywanie prac z jego wykorzystaniem nie jest wystarczającym argumentem do zakupu własnego sprzętu. Poza okresem użytkowania musiałbyś się mocno zastanowić, gdzie i w jaki sposób go przechowywać. Nie wszystkie firmy dysponują przestronnymi garażami czy innymi odpowiednimi, zadaszonymi pomieszczeniami.

Ponadto problematyczne wydaje się przewożenie mini żurawia z jednej budowy na kolejną. Tymczasem wypożyczalnie zapewniają nie tylko pomoc w doborze urządzenia, ale też jego transport we wskazane miejsce.