Zastanawiasz się, w jaki sposób skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu ciężkiego może obniżyć koszty budowy? Za najem przecież płacisz dodatkowo. Co zatem sprawia, że mimo tej inwestycji finalnie „wychodzisz na plus”? To przede wszystkim przyspieszenie tempa prac montażowych, rozładunkowych, załadunkowych poprzez ich zautomatyzowanie. W tej roli świetnie sprawdzą się właśnie mini żurawie.
Czy wynajęcie dźwigu zawsze musi wiązać się z dużym wydatkiem? Niekoniecznie, bo wystarczy odpowiednio dopasować sprzęt do swoich potrzeb, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał. Oto przykłady tego, jak można zaoszczędzić na usługach dźwigowych.
Dopasuj mini żurawia do potrzeb
Zanim wynajmiesz żuraw do prac budowlanych, zastanów się, jakie konkretnie zadania będą przez niego realizowane i jaka będzie ich intensywność. Zupełnie inne maszyny polecane są do dużych inwestycji, szczególnie na wysokości kilkunastu metrów, a inne do niewielkich remontów czy napraw przy gruncie. Jeżeli planowane jest montowanie balustrad, okien, przeszkleń oraz innych elementów konstrukcyjnych budynku, garażu, wiaty, altany, to zapewne z tymi wyzwaniami poradzi sobie mniejszy dźwig o dużej mocy.
Dlaczego ważne jest dopasowanie urządzenia do charakteru prac? Bo zapewni to dostęp do ciasnych i trudno dostępnych miejsc, a także zoptymalizuje zużycie paliwa.
Kupować czy wynajmować?
Zakup dźwiga generuje wysoki koszt jednostkowy inwestycji, jednak pozwala Ci później na swobodne korzystanie ze sprzętu. Do wad takiego rozwiązania należy nie tylko cena, ale też konieczność regularnych przeglądów, napraw i konserwacji, które są bardzo czasochłonne. Do tego dochodzi jeszcze konieczność zapewnienia miejsca parkingowego, najlepiej zadaszonego.
Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?
Wynajem żurawi pozwala Ci zapomnieć o wszystkich wymienionych problemach. Koszt rozkłada się na dłuższy czas i jest znacznie niższy niż przy zakupie. Dodatkowo może stanowić koszt uzyskania przychodu i stanowić podstawę do zmniejszenia kwoty należnych podatków. Co jeszcze przemawia za wynajmem? Możliwość przetestowania różnych sprzętów i dopasowania żurawia do konkretnych potrzeb, aby zoptymalizować jego pracę na budowie.
Szczególnie opłacalny jest wynajem na czas realizacji pojedynczych zleceń – gdy chcesz rozszerzyć swoją działalność usługową i zaproponować klientom szerszy wachlarz usług (remontowych, budowlanych, przy wykończeniach wnętrz i rozbiórkach).