Samochód z HDS, czyli z hydraulicznym dźwigiem samochodowym świetnie sprawi się jako pomocna „ręka” przy transporcie na prawdę różnego rodzaju ładunku. Od palet, przez złom, aż po drzewo. Jest to pojazd przystosowany do transportu wszelkiego rodzaju ładunków, które często zależą tylko od naszej wyobraźni. Jakie są jednak konkretne sytuacje w których wynajęcie samochodu z HDS znacznie przyśpieszy i usprawni nam pracę? 

Skontaktuj się

Chcesz wynająć samochód z HDS?

Kiedy warto wynająć samochód z HDS?

  • Budujesz nowy dom lub inny budek i potrzebujesz dostarczyć materiały potrzebne do budowy? Samochód z zamontowanym podnośnikiem sprawdzi się bardzo dobrze. Pomoże sprawnie załadować materiały w miejscu zakupu, bezpiecznie dostarczyć je do miejsca przeznaczenia oraz rozładować je w przeznaczonym do tego miejscu. Dodatkowo odciąży to pracowników. 
  • Zostało ci dużo materiału biodegradowalnego z np. regularnego przycinania drzew lub innych krzaków? Dzięki samochodowi HDS z chwytakiem załadunek takich materiałów przebiegnie na pewno szybciej i sprawniej niż miałoby być to robione ręcznie, nawet przez kilka osób.
  • Zakup drewna prosto z lasu jest często bardziej opłacalny niż zakup w tartaku. Ale kupić drewno to jedno, a przewieść je w wyznaczone miejsce to drugie. Wynajem samochodu HDS przystosowanego do transportu surowego drewna pomoże szybko i bezproblemowo dostarczyć towar w wymagane miejsce. 
  • Jeżeli zakupiłeś płyty kamienne które mają posłużyć do stworzenia z nich stołu czy wyłożenia nimi ścieżki postawienie na wynajem samochodu z HDS znacząco oszczędzi czas. 
  • Popularnym zastosowaniem podnośnika hydraulicznego jest wykonywanie prac na wysokości w specjalnym koszu. Myślę że widok pracowników elektrowni konserwujących instalację w takim koszu nie jest nikomu obcy. Co ciekawe, samochód taki można wynająć i może on służyć przykładowo do wycinki wysokich drzew czy pracy na dachu. 

Samochód z HDS – ile kosztuje krótkoterminowy wynajem?

Koszt wynajmu takiego samochodu zależy od wielu czynników. Głównym jest dopuszczalna masa całkowita jaką dysponuje pojazd – im większa, tym więcej trzeba będzie zapłacić za wynajem. Dodatkowo cena uwzględnia takie warunki jak fakt opłacenia kierowcy (jeżeli nie posiadamy uprawnień lub nie mamy możliwości załatwienia kierowcy we własnym zakresie) oraz koszty paliwa. Często przy wynajmie występuje również obowiązek uiszczenia zwrotnej kaucji. Koszt jednak oscyluje w granicach 200-800 zł za dobę wypożyczenia.