W transporcie materiałów budowlanych samochody HDS nie mają sobie równych. Są to pojazdy przystosowane również do przewozu szkła, które jest kruche i narażone na uszkodzenia. Za sprawą dobrej organizacji transportu można bezpiecznie zrealizować dostawę okien, balustrad, drzwi, fasad, luster oraz innych szklanych tafli. Jeśli masz w planach takie przedsięwzięcie, rozważ wynajem auta z HDS.

Rynek szkła w Polsce – potrzeby transportowe

Zmiany w branży architektonicznej, ale nie tylko, bo również rozwój motoryzacji, sektora opakowań, mebli czy dekoracji, zakładają szerokie wykorzystanie szkła. Wraz z tym, jak wzrasta zapotrzebowanie na ten materiał, rodzi się też konieczność zorganizowania transportu. Przewóz gotowych elementów konstrukcyjnych czy ozdobnych wymaga z kolei zastosowania profesjonalnych pojazdów. Tworzą ją samochody HDS o dużej mocy i niezawodności. Oczywiście wiele firm, które zajmują się montażem szkła czy nawet jego sprzedażą lub produkcją, nie dysponuje autami nadającymi się do realizowania usług przewozowych. I nie muszą, bo do ich dyspozycji są profesjonalne wypożyczalnie.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć samochód z HDS?

Zabezpieczenie i stabilizacja szkła w transporcie

Materiały przygotowane do transportu trzeba odpowiednio zabezpieczyć, aby w czasie jazdy nie uległy uszkodzeniom. Mogłoby do nich dojść na wybojach czy zakrętach, a także podczas gwałtownego hamowania. Jednak dzięki opakowaniom – najczęściej kątownikom tekturowym, foliom stabilizującym, foliom bąbelkowym, styropianom udaje się ustabilizować wrażliwy ładunek. W tym celu często potrzebne są jeszcze pasy transportowe, który nie brakuje w autach HDS.

W przypadku całkiem dużych elementów, np. szklanych okien, stosuje się stojaki wspierające tafle (przewóz w pionie). Do tego dobrym sposobem na zabezpieczenie ładunku przed wpływem czynników atmosferycznych są rozsuwane kurtyny. Plandeki na sprężynach są łatwe w rozsuwaniu i zasuwaniu. 

Często zachodzi jeszcze konieczność zaangażowania dodatkowo mini żurawi z przyssawkami oraz wózków transportowych celem bezpiecznego dostarczenia ładunku z naczepy auta dostawczego do miejsca, gdzie będą montowane.

Współpraca z wypożyczalnią aut HDS

Aby maksymalnie usprawnić cały proces związany z załadunkiem, transportem i rozładunkiem szkła, warto współpracować z wypożyczalnią aut HDS. Takie miejsca oferują zarówno przystosowane do przewozów szkła pojazdy, jak i inne przydatne rozwiązania. Do tego zatrudniają personel mający stosowne kwalifikacje do prowadzenia pojazdów czy operowania ssawkami.