Mini żurawie budowlane cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko w typowym budownictwie. Okazuje się, że ich zastosowanie jest znacznie bardziej rozległe. Urządzenia doskonale sprawdzą się podczas prac montażowych i demontażowych w kościołach, na halach produkcyjnych, jako sposób na bezpieczne przenoszenie ważnych obiektów, czy montażu ciężkich szyb w trudno dostępnych miejscach. Budowa ogrodu zimowego bez mini żurawia jest zatem praktycznie niemożliwa. 

Wykorzystanie mini żurawia budowlanego

Mini żuraw służy przede wszystkim do montażu wielkogabarytowych, ciężkich szyb, a także okien. Właśnie dlatego swoje zastosowanie znajdzie podczas budowy ogrodu zimowego. Urządzenia wyposażone są w przyssawki do szyb, nazywane także zawiesinami próżniowymi oraz chwytakami. Umożliwiają one bezpieczne manipulowanie oszkleniem, a finalnie jego estetyczny montaż. Mini żuraw budowlany może udźwignąć szkło ważące nawet ponad 3 tony.

Różnorodne zastosowanie mini żurawi

Mini żurawie mają wiele różnorodnych zastosowań. Ich najczęstszym zastosowaniem są jednak prace budowlane. Wykorzystuje się je do najróżniejszych prac – w tym wykończeniowych. Mogą one pracować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Doskonale sprawdzą się na trudnej, delikatnej powierzchni, a także w standardowych, płaskich budynkach. Budując ogród zimowy zdecydujmy się zatem na skorzystanie z jego pomocy. Ze względu na to, że urządzenie jest bardzo zwrotne i może przemieszczać się po różnorodnych terenach, zmieści się praktycznie wszędzie. Co ważne, przenosi ono przy tym bardzo ciężkie ładunki, co znacząco poszerza zakres jego działań. Właśnie dlatego jest niezbędne podczas budowy wymagającego ogrodu zimowego.

Ich możliwości są jednak znacznie szersze. Mini żurawie możemy wyposażyć w specjalne haki, które przymocujemy do wyciągarki z liną lub wysięgnika. Możemy zamontować do nich także przedłużenie wysięgnika, co zwiększy zakres możliwości urządzenia.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?

Mini żuraw do pracy w trudnych warunkach terenowych

Mini żuraw budowlany wykorzystywany jest przede wszystkim do działań wykonywanych w trudno dostępnych miejscach, a także montażu ciężkich elementów, np. szyb znajdujących się w ogrodzie zimowym. Bardzo często stosuje się je również podczas prac konserwatorskich w pomieszczeniach, które są wysokie. W halach handlowych oraz przemysłowych mini żuraw służy do przenoszenia ciężkich produktów. Bardzo często urządzenie okazuje się być przydatne także podczas wykonywania prac remontowych wewnątrz budynków.