Mini żurawie wspierają przedsiębiorców w realizacji wielu zadań związanych z transportem na krótkich dystansach, montażem, demontażem, załadunkiem i rozładunkiem materiałów budowlanych. Wielu z nich decyduje się na inwestycję we własne urządzenie albo wynajęcie go w celu przetestowania. Kiedy stoisz przed wyborem najlepszej maszyny, skorzystaj z naszych wskazówek!

Wybór mini żurawia – czym się kierować?

Mini żurawie mogą bardzo pomóc w realizacji prac budowlanych, remontowych czy związanych z wykończeniami. Aby dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb, ustal:

  • do jakich zadań będzie wykorzystywany,
  • ile miejsca jest na rozstawienie maszyny w miejscu docelowym,
  • jak duże i ciężkie ładunki będą przenoszone.

Ważne jest to, jakie prace planujesz wykonać przy pomocy mini żurawia. Jeżeli będzie to np. montaż powierzchni szklanych, wówczas konieczne jest doposażenie maszyny w dodatkowy osprzęt np. przyssawki do transportu szkła. W naszej wypożyczalni stworzymy dla Ciebie kompatybilny zestaw, przeznaczony do realizacji konkretnych zadań. 

W kwestii miejsca docelowego montażu liczy się to, jak duża przestrzeń pozostaje do Twojej dyspozycji. Zaletą mini dźwigów jest to, że można jest rozstawić niemal wszędzie, bo swobodnie przejeżdżają przez drzwi o standardowym rozstawie framugi. Mogą pracować zarówno na zewnątrz, jak również wewnątrz pomieszczeń, np. centrach handlowych czy galach magazynowych

Skontaktuj się

Chcesz wynająć kompaktowego mini żurawia?

Jakie kryteria wyboru należy uwzględnić, wynajmując lub kupując mini żurawia

Zastosowanie mini żurawi

Jak już wspomnieliśmy, mini żurawie mają wiele zastosowań, w zależności od tego, w jaki osprzęt je doposażysz. Oprócz przenoszenia szklanych tafli przy wstawianiu okien, drzwi, ścianek oraz witryn sklepowych, dobrze radzą sobie także z wszelkimi pracami kamieniarskimi, montażem balustrad, szklanych fasad, pieców, zbiorników, bram, płyt, rzeźb, słupów elektrycznych, szamb. Są nieocenionym wsparciem  w procesie relokacji, pomocy drogowej, usuwaniu drzew, a także stawianiu hal i przeładowywaniu kontenerów. Na pewno docenisz je za to, że w standardowym wyposażeniu mają gąsienice, pozwalające na poruszanie się po trudnym, grząskim gruncie. 

Mini żurawia wybierz tam, gdzie tradycyjna maszyna po prostu się nie zmieści. Zalet z posiadania tego urządzenia będzie wiele, a jedną z nich jest możliwość swobodnego przemieszczania się, np. między dwoma budynkami na tym samym placu. Mobilność, zwinność, duży zasięg i imponujący udźwig wyróżnia modele z naszej oferty – BG Lift M250, Hoeflon C10, Jekko JF40.