Plac budowy to miejsce wyjątkowo wymagające. Przestrzeń jest ograniczona, grunt zazwyczaj grząski, porusza się tu wiele osób, stoją różne urządzenia i sprzęty, jest głośno, a kurz unosi się wszędzie. Jak w takich warunkach bezpiecznie przenosić szkło do szklenia okien, ścianek, fasad i innych elementów wykończeniowych nieruchomości? Odpowiedzią stają się mini żurawie.

Skontaktuj się

Chcesz wynająć samochód z HDS?

Przenoszenie szyb na budowie – wyzwania

Przenoszenie dużych szklanych tafli zawsze jest problematyczne. Takie elementy nie mają uchwytów, za które można byłoby je złapać. Są śliskie i ciężkie, a w dodatku na tyle kruche, że każde uderzenie czy mocniejsze postawienie na posadzce mogłoby spowodować pęknięcie lub skruszenie się. A to jeszcze nie wszystkie problemy. Sporym zmartwieniem są niekorzystne warunki panujące na placu budowy, czyli duże zanieczyszczenie posadzek i powietrza, a także nierówny, nierzadko grząski grunt. Gdy trzeba manewrować między innymi pracownikami, maszynami, materiałami budowlanymi pojawia się kolejne wyzwanie. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? Bez wsparcia profesjonalnych maszyn raczej nie będzie to możliwe.

Urządzenia wspierające przenoszenie szkła

Na szczęście dzisiaj, nie musisz obawiać się o stan techniczny i wizualny szkła na budowie. Gdy będziesz musiał je przenieść, rozładować czy zamontować w miejscu docelowym, wystarczy, że posłużysz się specjalistycznymi przyssawkami do szkła, zawiesiami, manipulatorami próżniowymi i mini żurawiami. Te z naszej oferty nie tylko bardzo mocno trzymają szklane tafle, ale też pozwalają na precyzyjne manewrowanie nimi nawet na niewielkiej, mocno ograniczonej przestrzeni.

Duży wybór rozwiązań pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie ich do charakteru i zakresu prowadzonych prac, wagi podnoszonej tafli, jej rozmiaru i wysokości, na jakiej ma się docelowo znaleźć. Oczywiście w tym zakresie możesz liczyć na profesjonalną pomoc zaangażowanych specjalistów Dźwigamy.

Przenoszenie szkła z operatorem

Niektóre z naszych maszyn na wynajem możesz wypożyczyć solo, ale te bardziej zaawansowane będzie musiał obsługiwać operator z kwalifikacjami. Jeśli Ty lub Twoi pracownicy ich nie posiadacie, nie martw się. Służymy pomocą także w tym zakresie, oferując Ci wsparcie doświadczonego pracownika. Wie on, jak w pełni wykorzystać potencjał urządzenia i obsługiwać je w miejscach, które nieraz są bardzo wymagające i trudno dostępne. 

Do prac związanych z przenoszeniem szkła, zastosuj sugerowane rozwiązania. Skorzystaj z nich, aby zachować wysoki standard świadczonych usług, przyspieszyć prace montażowe, a zarazem, nie narażać szklanych tafli na nieodwracalne uszkodzenia.